Bezpečnostní zámek

Bezpečnostní zámek

V tomto článku se dozvíte vše podstatné o tzv. bezpečnostním zámku.
Pod pojmem bezpečnostní zámek si většina laiků představí součástku dveří, kam se strkají klíče.Ve skutečnosti se tato součástka nazývá cylindrická, nebo zámková vložka.Pro účely tohoto článku se ale již budeme bavit o bezpečnostním zámku.

Spousta z Vás kteří tento článek právě čte, si možná ani nevzpomene, jak dlouho má svůj zámek ve dveřích.Jaké je bezpečnostní třídy a jaké je značky, to už bude vědět opravdu málokdo.Přitom všechny tyto informace jsou naprosto zásadní pro bezpečí a funkčnost dveří od Vašeho domova.

Správný bezpečnostní zámek má za úkol Vás spolu s ostatními komponenty na dveřích co možná nejvíce ochránit při pokusu o násilné vniknutí-vloupání.Pokud se budeme bavit pouze o bezpečnostním zámku, jsou pro Vás nejpodstatnější tyto informace:kam bude bezpečnostní zámek nainstalován, v jaké délce a bezpečnostní třídě by měl být a v neposlední řadě by Vás měla zajímat bezpečnost spojená s klíčem samotným.

Při instalaci bezpečnostního zámku je třeba zohlednit stav samotných dveří, zárubní a v případě rodinných domů také oken, zda jsou v odpovídajícím technickém stavu a postupvat tak, aby instalace bezpečnostního zámku nebyla jedinou změnou pro zabezpečení.Například sofistikovaný bezpečnostní zámek ve 4.B.T. namontovaný v obstarožních prosklených dveřích z překližky Vám odpovídající zabezpečení neposkytne.Neméně důležité je striktní dodržení pravidla, že bezpečnostní zámek musí být vždy montován pouze v kombinaci s bezpečnostním kováním.Takovým zámečnickým evergrenem již je instalace zámku pouze ve správné délce.Bezpečnostní zámek nesmí přečnívat hranu kování o více než 3mm.Tím zabráníte jeho možnému napadení.Při výběru bezpečnostního zámku chtějte vědět zda je certifikován ve 3., případně ve 4. bezpečnostní třídě.Důležitou součástí bezpečnosti zámku je také bezpečnost spojená se samotným klíčem.V praxi to znamená zejména vybavenost zámku tzv. Bezpečnostní kartou, která opravňuje držitele k dalšímu kopírování klíčů.Tím je zabráněno tvoření nelegálních kopií.

Mějte tedy na paměti, že pokud máte ve Vašich dveřích 15 let starý zámek je právě nejvyšší čas na pořízení moderního bezpečnostního zámku.Naše zámečnictví Vám poskytne kompletní realizaci instalace či výměny bezpečnostního zámku ve 3. i 4. bezpečnostní třídě od samotného zaměření, přes pomoc s výběrem samotného zámku až po jeho samotnou instalaci.
Jsme partneři evropského výrobce Evva a rádi pro Vás zrealizujeme zabezpečení na míru, včetně prodeje zámku samotného.Lze u nás též zakoupit zámky jiných předních výrobců zámkové techniky jako např:FAB, MUL-T-LOCK, BKS.
Více o cenách se dozvíte na telefoním čísle 777 287 498 .