Bezpečnostní vložky

Bezpečnostní vložky

Zámková vložka, nebo také cylindická vložka je z bezpečnostního hlediska jednou z nejdůležitějších komponentů dveří.Většinou je v ČR nesprávně nazývána zámkem.Cylindrická vložka se naopak do zámku pouze vkládá (od toho také vložka) a spolu s bezpečnostním kováním tvoří základní překážku, která chrání prostor za dveřmi před napadením.Proto je třeba při výběru vložky samotné klást velký důraz na vybavenost a bezpečnostní certifikaci výrobku.Na trhu je mnoho druhů cylindrických vložek, které jsou zařazeny do bezpečnostních tříd a tím se i liší stupeň jejich zabezpečení (odolnost proti násilnému vniknutí, nebo poškození).

U cylindrických vložek známe čtyři bezpečnostní třídy. 1. třída nemá téměř žádné odolávající schopnosti a tudíž ji nemůžeme doporučit jako bezpečnou. Naopak výrobky ve 4. třídě nejvíce odolávají fyzickému i nedestruktivnímu poškození.

V praxi se tedy zpravidla osvědčují vložky renomovaných výrobců např: EVVA, FAB, DOM, tedy moderní bezpečnostní vložky ve 3. a 4. bezpečnostní třídě a to proti:

  • bumpingu, což je dynamická nedestruktivní metoda, označovaná také jako SG metoda (více o bumpingu najdete zde)
  • vyhmatání planžetou
  • odvrtání, vytržení a rozlomení vložky, tedy fyzickému poškození.

Při výběru a instalaci samotné vložky je třeba zohlednit několik dalších faktorů.Je třeba vložku správně zaměřit, instalovat, zohlednit případné podmínky Vaší pojistné smlouvy a také je možné vložku tzv. dovybavit dalšími prvky.Je také nanejvýš důležité kombinovat vložku s odpovídajícím bezpečnostním kováním, protože pouze v této kombinaci je vložka z bezpečnostního hlediska správně instalována.Jedině správně vybraná a instalovaná vložka je opravdovou ochranou Vašich prostorů.

 

Cylindrické vložky mají tu výhodu, že se dají sjednotit. Pokud vlastníte více nemovitostí a jste nuceni, stále s sebou nosit velký a těžký svazek klíčů, sjednocení cylindrických vložek je pro Vás velmi dobré řešení, neboť se z mnoha klíčů stane jeden, který postačí na otevření všech Vašich dveří.

 

Kontrolu přístupů umožňuje Systém generálního hlavního klíče (SGHK).

Ten se nejčastěji používá v objektech, kde je žádoucí oddělit jednotlivé prostory a zamezit přístup určitým osobám, a naopak, aby tyto prostory mohly být přístupné pro někoho jiného. V praxi jsou nejběžnějšími objekty s tímto systémem např. hotely. Host dostane jeden klíč, kterým odemkne vchodové dveře, dveře společného vstupního prostoru a svůj pokoj, přičemž ostatní pokoje ani jiné prostory neodemkne. Uklízečka v tomto hotelu naopak otevře jedním klíčem všechny pokoje a místnosti, které potřebuje ke své práci. SGHK se také používá v nemocnicích, sportovních areálech, v objektech, kde jsou sídla firem, na úřadech, ale již také v rodinných domech, kde se pohybuje více lidí jako zahradník, hospodyně apod., pro zachování soukromí majitelů. Podrobnosti o univerzálních klíčích najdete v našem článku Univerzální klíč.

 

Plánujete – li výměnu cylindrické vložky, objednejte si naši službu a my provedeme odbornou výměnu vložky včetně kompletní prohlídky zabezpečení Vašich dveří .

Volejte tel. : 777 287 498 

vložky

značky