Pojištění bytů a objektů

Pojištění bytů a objektů

Pojištění domácnosti a nemovitosti je jedna věc a správné zabezpečení věc druhá. Pokud  máte na vstupních dveřích do vašeho bytu či domu pouze základní zabezpečení, pojišťovna může odmítnout s Vámi pojištění domácnosti sjednat. Obyčejný zámek, vložka,  nebo dveře totiž zloděj překoná během několika okamžiků. Platí tedy přímá úměra , že čím vyšší zabezpečení bytu či domu máte, tím vyšší mohou být limity pojištění v případě vloupání.Také cena za pojistku se odvíjí od správně zabezpečené nemovitosti a lze takto na pojistném ušetřit jeho markantní část.

Pro ilustraci Vám nabízíme přehled počtu krádeží vloupáním v ČR za rok 2014.Čerpáme ze zdrojů Policie ČR.

Krádeže vloupáním Zjištěno Objasněno Stíháno osob
Do bytů 4 446 1 005 761
Do rodinných domů 6 671 392 1 102
Do chat soukromých osob 4 841 211 693
Do ostatních objektů 37 065 6 980 5 836
Celkem krádeže vloupáním 62 384 13 407 10 197

Podpojištění je riziko

Výpočet výše pojistného ovlivňuje například rozsah krytí, výměra bytu, stupeň zabezpečení, či pojistná částka. K určitě nejdůležitějším patří výše pojistné částky. Správné nastavení pojistné částky je základním kamenem dobré pojistky. Je to částka, za kterou obnovíte nové vybavení celé domácnosti v případě škodní události. Domácnost musí být být pojištěna na skutečnou hodnotu vybavení. Pokud je pojistná částka nižší,než je skutečná hodnota domácnosti, jedná se o podpojištění, v opačném případě se jedná o tzv. přepojištění. Drtivá většina českých domácností ve snaze prvotně ušetřit , svůj majetek pojišťuje nesprávně. S určením výše pojistné částky může zcela určitě pomoci i odborník.
Nabízím komplexní a odborné finanční služby
Jmenuji se Ondřej Veselý, pracuji pod křídly společnosti Fincentrum jako finanční poradce a můžete se na mě obrátit ohledně Vašich finančních dotazů a přání, počínaje právě pojištěním nemovitosti a domácnosti, konče hypotékami a jejich hladkým vyřízením, včetně pomoci s výběrem nejlepšího řešení pro danou situaci. Samozřejmostí je i následný servis a pomoc v případě řešení pojistných událostí.Optimalizování Vašich finančních výdajů a příjmů je pro mne cílem a rád Vám v tomto směru poskytnu své služby.Neváhejte mne proto kontaktovat na tel. čísle : +420 732 814 560
  • pojištění domácnosti, nemovitosti
  • pojištění odpovědnosti
  • hypoteční úvěry
  • životní a úrazové pojištění
  • investice