Než si objednáte službu nouzového otevření.

Než si objednáte službu nouzového otevření.

  1. Než si objednáte u zámečníka otevření zámku, ještě jednou si zkontrolujte , zda se opravdu snažíte odemknout tím správným klíčem ty správné dveře, nebo že se Váš ztracený klíč neschoval někde v rohu aktovky nebo neleží na sedadle v autě… Bylo by zbytečné zaplatit výjezd, který nakonec nepotřebujete.
  2. Prostudujte si důkladně náš kompletní ceník, případně se informujte u našeho operátora na předběžnou cenu Vaší zakázky.
  3. Po příjezdu našeho technika na domluvené místo zakázky, se s Vámi tento technik telefonicky spojí na Vámi zadané telefonní číslo.
  4. Naši technici jsou patřičně proškoleni a sdělí Vám předpokládaný čas nouzového otevření dveří. Ten se však může ještě měnit na základě typu a výrobce zámků.
  5. Vždy pracujeme s velkou obezřetností jak k samotnému zámkovému mechanismu tak k okolí zámku a rovněž ke dveřím. Snažíme se minimalizovat škody, které Vám nouzovým otevřením zabouchnutých dveří vzniknou.
  6. Náš technik (zámečník) k vám vyráží ihned po zavolání na naši hotline. Snažíme se být u Vás v co možná nejkratší době tj. do maximálně 30 minut. V případě komplikací se zvýšenou intenzitou silničního provozu, se tento čas může prodloužit, o čemž vás náš technik bude průběžně informovat.
  7. Pokud máte za zabouchnutými či zamčenými dveřmi situaci ohrožující život nebo jinou nebezpečnou situaci např. zapnutý plynový sporák, malé dítě, zraněného člověka v bezprostředním ohrožení života apod., volejte vždy hasiče! Mějte však na paměti, pokud situace nebude hasiči vyhodnocena jako vážná, tento výjezd Vám může být úřady následně účtován a další zbytečné výdaje budete mít s opravami dveří a zámků, protože nouzové otevření dveří hasiči nepatří zrovna mezi nejšetrnější způsoby.
  8. Podmínkou pro nouzové otevření jakýchkoli dveří je splnění následujících zákonných požadavků: Objednavatel musí být starší 18ti let, musí se prokázat platným dokladem totožnosti se zaznamenaným trvalým bydlištěm, shodným s adresou otevíraného bytu. Po sepsání protokolu o nouzovém otevření a podepsání Vámi i námi, bude byt otevřen. Pokud nemáte žádný platný doklad, otevření je možno jen za přítomnosti policie ČR. Pokud máte trvalé bydliště na jiné adrese a jste nájemníkem, budeme požadovat doložit nájemní smlouvu. Doložit vlastnictví domu nebo nájemní smlouvu budeme požadovat i na nebytové a komerční prostory. Před otevřením automobilu budeme požadovat technický průkaz vozidla. Po sepsání a podepsání protokolu o nouzovém otevření, bude auto otevřeno.
  9. Platba za otevření je požadována vždy v hotovosti po odvedení práce od objednavatele a to i v případě, že tento není vlastníkem objektu, na kterém jsme prováděli zámečnické práce.
  10. Jedna rada nakonec. Nesnažte se při otevírání zámků ušetřit peníze ani čas tím, že je zkusíte otevřít svépomocí nebo “šikovným” sousedem. Svěřte své zámky rovnou přímo do rukou odborníkům. Věřte, že škody vzniklé neodborným zákrokem nakonec vždy převýší cenu práce zámečnické firmy a prodlouží i čas, za který se poškozené dveře otevřou. Naši zkušení technici se snaží minimalizovat způsobené škody na základě dlouhodobých zkušeností a certifikací. Vždy vás vyjde levněji vyměnit pouze zámek, než situace, kdy jste po neodborném páčení nuceni opravit i poškozené dveře, či je dokonce zcela vyměnit za nové.