Univerzální klíč

Univerzální klíč

Systémy generálního a hlavního klíče

Díky tomuto systému se snižuje počet klíčů, které odemykají dveře. Cílem je, aby počet těchto klíčů byl co možná nejnižší. Největší využití pro tyto uzamykací systémy je ve větších objektech, kde se pohybuje mnoho různých lidí, jako jsou hotely a penziony, firmy, sportovní areály, úřady, nemocnice, ale i menší objekty například rodinné domy, kde s pracemi pomáhá třeba hospodyně a zahradník. Usnadňuje se tím přístup jednotlivých osob do společných a jim přístupných prostor. Například ve firmě lze oddělit jednotlivá oddělení, kde nadřízený za pomoci pouze jednoho klíče, může do kanceláře k podřízenému, ale podřízený si kancelář svého nadřízeného neodemkne. Tento jeden klíč odemkne i vchodové dveře a další společné prostory. Ředitel pak vlastní univerzální klíč, kterým odemyká veškeré dveře společnosti.

Jak dochází k vytvoření systému SGHK

Systém hlavních klíčů a generálního klíče je tvořen kombinací zámků, vložek a uzávěrů klíčů. Jejich specifická kombinace umožňuje otevřít jedním klíčem pouze jednu cylindrickou vložku (vlastní klíč), nebo určitou kompetentní skupinu dveří (hlavní klíč) a nebo všechny dveře v daném objektu (generální klíč). Tyto vložky a zámky jsou vyráběny se speciálními profily, které se zcela odlišují od těch sériově vyráběných. Speciální překryté profily, přídavné boční uzávěry a bezpečnostní štíty tvoří ochranu proti mechanickému poškození vložky i proti vyhmatání planžetou.

Výroba tohoto systému se děje na zakázku a výhradně podle potřeb zákazníka, který si sám určuje rozvržení jednotlivých skupin ke konkrétnímu klíči. Systém umožňuje obsáhnout až tisíc kusů zámků.

Omezení zneužití a udržení bezpečnosti

Náhradní klíče, vložky a zámky může objednat pouze majitel SGHK a to řádnou objednávkou podle bezpečnostních pravidel, které si sám určil. To zaručuje přístup ke klíčům pouze oprávněné osobě.

Samotný princip systému generálního hlavního klíče

Jedinečnost spočívá v konstrukci vložek, kde jedna vložka může být odemčena několika klíči. Při správném navržení systému dochází k velkému snížení počtu klíčů, kterých je potřeba k otevření dveří. V projektu lze navrhnout hlavní klíče k odemknutí dveří pro různé skupiny s určitou kompetencí, generální klíče pro odemykání veškerých zámků i vlastní klíče pro odemknutí pouze jednoho zámku (vložky).

Výhody SGHK- univerzálního klíče

Nespornou výhodou je generální klíč, tedy jeden kus klíče, pomocí něhož otevřete každé dveře daného objektu. To ulehčí vaší kapse od těžkého svazku mnoha klíčů, ale i urychlí přístup do místností během nenadálých situací, jako je požár a podobně. Tím se zvýší ochrana nejen majetku, ale i osob. Systém omezuje přístup neoprávněným osobám, což zajišťuje bezpečnost objektu. Další výhodou je kontrola přístupu. Do zvolených prostor mají přístup pouze kompetentní osoby.

Zaujalo vás řešení systému generálního a hlavního klíče, nebo jste se už dokonce rozhodli pro jeho realizaci? Určitě využijte služeb odborníků pro správné navržení a realizaci tohoto jedinečného systému. Pro vaše pohodlí a bezpečí vám rádi vytvoříme návrh dle vašich požadavků a samozřejmě ho i zrealizujeme. Nebojte se nás kontaktovat. Jsme firma s bohatými zkušenostmi při nasazování systému univerzálního klíče.

Zajímá Vás správné klíčové hospodářství ve Vašem objektu ? Chcete efektivní řešení kontroly přístupu do Vašich prostor ?  Máte zájem o instalaci systému generálního klíče ? Kontaktujte nás na tel.: 777 287 498, rádi pro Vás navrhneme odpovídající řešení.